MERHABA!

Merhaba!!
Ana teması seyahat ve gezi olan bloğuma hoş geldiniz!  İlk cümle üzerinde epey düşündüğümü itiraf etmeliyim. Bu kadar düşünüp de  bula bula bu cümleyi mi buldum? Evet!  Sıradan, ama anlamlı değil mi? İlk blogların ortaya çıkışından bugüne epey zaman geçti biliyorum. Sosyal medyanın bir ucundan da ben tutayım artık demenin zamanı gelmişti.
Sevgili eşim ve ben  bazen turistik bazen akademik amaçlı, bazen de işimiz nedeniyle görevli olarak sık sık seyahat ediyoruz. Bu seyahatlerimizin pek çoğuna üç yıl önce aramıza katılan biricik kızımız da eşlik ediyor artık. Sosyal medyaya hep mesafeli durdum. Ancak bloggerlık  biraz daha farklı bir kulvarda bana göre. Bu kulvarda benim de yer alma amacım; bahsini ettiğim seyahayatlerde biriktirdiğimiz anıları kaybolmayacak bir kaynakta kayıt altına almak, yazarken o anları yeniden yaşamak, kızımıza hatıra bırakmak, biz seyahatteyken ailelerimizi ve yakınlarımızı bizden haberdar etmek, gittiğimiz gördüğümüz yerler hakkında hazırlık aşamasından dönüş aşamasına kadar edindiğimiz tecrübe ve bilgileri paylaşarak buralara gidecek olanlara  yardımcı olmak.
İlk cümlemde de belirttiğim gibi seyahat ve geziler bloğun “ana” teması. Tabii ki günlük hayat, annelik, mutfak, diyet, kariyer ve eğitim gibi yan temalar ve kategoriler de olacak. Her işten biraz anlıyorum da ayıptır söylemesi 🙂
Sosyal medyada yeniyim. Blogum için Facebooku daha yeni açtım.Facebook.com/gezentiailesi.  Twitterım yok. Instagram da da yeni sayılırım, @gezenfamily hesabından bakarsınız. Bu mecrada bir yılımı daha doldurmadım ama hızla ileriliyorum:))
Bu bloğun sahibi olarak kendi hakkımda kısa bir bilgi vermeyi borç bilirim: Adım Özge. 1983 doğumluyum, evliyim, 4 yaşında bir kızım var. 2009 yılından beri çalışma hayatındayım. İki yıldır da eşimin akademik çalışmaları nedeniyle izinliyim. Bu güne kadar, okurken ders çalışmaktan, okuduktan sonra işe girmek için yine ders çalışmaktan, işe girdikten sonra işte çalışmaktan, sonra da anneliğin ağır mesaiden blog tutmak gibi bir faaliyete harcayacak zamanım ve enerjim olmamıştı hiç. Okumayı  ve yazmayı küçüklüğümden beri seviyorum. Entelektüel faaliyetlerin bana göre en keyiflilerinden ikincisi ( birincisi okumak) olan yazma işini bu vesile ile gerçekleştirebildiğim için çok mutluyum.
Şimdiye kadar yurt dışında değişen sürelerde Çin, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ukrayna, Polonya, Gürcistan, Malezya, Güney Kore, Belçika, Yunanistan, İtalya, Letonya ve Estonya, Hırvatistan ve İngiltere’de bulundum/bulunduk. Yurt içinde de bir o kadar şehir gördüm/gördük. Bu blogda esas olarak güncel gezi ve seyahatlerimizden bahsedeceğim ancak, blogu açmadan öncekiler için de fırsat buldukça yazacağım.
Keyif alarak okumanız dileğiyle.
Özge

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir