İzmir-Sakız Adası Yolcuları Döndü!!

Sakız Adasından…
Uzun bir aradan sonra merhaba!!
Kaç gündür yazamadım. Birinci sebebi gezentiailesi olarak yine gezmelerdeydik. Gezmelerde olmamız yazmama engel değildi aslında. Sorun şu ki minimum eşya, minimum valiz felsefem gereği kendi bilgisayarımı götürmedim giderken. Sevgili eşimin bilgisayarını kullanırım bir kaç gün dedim. Ama admin hesabımı unuttuğumdan başka bir bilgisayardan maalesef siteme erişemedim. Bu yazıyı yazdığıma göre dönmüş olduğumu anladınız.
Dönüşüm muhteşem oldu sevgili izleyenler. Sizlere müthiş yazılar gelecek bu gezimizden.

click İzmir- Aydın- Sakız Adası- İzmir şeklinde 8 günlük bir seyahatten bloga kaç günlük yazı konusu çıkar tahmin edebiliyor musunuz? :)))
Efendim, öncelikle bu seyahatimiz bizim bücür cadı ile aile evi dışında, (otel) ve bizden başka bir aile üyesinin dahil olmadığı (anneanne babaanne gibi) deniz- havuz-kum- güneş konseptli ilk seyahatimizdi. 8 Günün sonunda şunu söyleyebiliyorum: bizim bücür cadı büyüyor, hayat da seyahatlerde daha kolaylaşıyor. Kriz anları, klasik tutturmalar elbette var ama o veriler ihmal edilebilecek ölçüde. Bu nedenle 3 yılın sonunda her şey çok daha kolay oluyor diyebilirim rahatlıkla.
Ayrıca bizim küçük hatunu yaklaşık 10 gün önce dünyamıza merhaba diyen kuzeniyle tanıştırdık. İlk karşılaşmadan notlar da sonraki yazılarda olacak.
İzmir’den bir gece, iki günlüğüne sakız adasına gittik. Bu benim ilk Yunan adaları tecrübem. Ada havası, her yönden esen rüzgar, müthiş lezzetler…
İzmir’de sadece otelde havuz keyfi yapmadık elbette. Küçük hanımla şapkalarımızı, güneş gözlüklerimizi taktık, güneş kremlerimizi sürdük yollara düştük. İzmir Kadın Müzesi ve İzmir Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesini gezdik. Kordon yürüyüşlerimizi, saat kulesi ve güvercinlerle maceralarımızı da elbette okuyacaksınız.
Şimdilik bu kadar. Arkası yarın ve daha sonra. Şimdi hiç sevmediğim, valiz yerleştirme, kirli çamaşırları yıkama, mutfakta ne var ne yok, neler almak lazım hesabı yapma gibi çeşitli tatil dönüşü aktivitelerine biraz vakit ayırmam gerekiyor.
Takipte kalınız 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir