Evcil Hayvanlar Parkı

Ankara gibi Anadolu’nun orta yerinde denize uzak resmi bir şehirde 3,5 yaşında, hareketli, bıcır bıcır bir çocuğu uzun yaz günlerinde tüm gün oyalamak kolay bir iş değil. Bu nedenle, her ne kadar kendisi sabahtan öğlene kadar anaokuluna gitse de öğleden sonra yatma saatine kadar aktivite içinde olmak istiyor.

Oyun oyun oyun…Sürekli oyun oynamaktan fenalık gelince de hem O’na hem de bize değişiklik olur diye evimizin önündeki parkın haricinde Ankara’mızın çeşitli parklarında da vakit geçiriyoruz. Geçenlerde Ankara dışında ile özdeşleşmiş Kuğulu Parkı yazmıştım. Bugün ise şehrimizin bir başka semti olan Sincan’dan bir park ile karşınızdayım: Sincan Evcil Hayvanlar Parkı. Tam bir hayvan sever olan bizim minik hatun için mükemmel bir park. Çünkü hem hayvanlar var içinde hem de pek çok noktasında çocuk parkları, kaydırak, salıncak gibi park oyuncakları var. Bu nedenle pek çok defa gittik. Bu kadar vakit geçirdiğimiz parkı anlatmamak olmazdı.
Sincan Evcil Hayvanlar parkı Ankara’ya turistik amaçlı gelenler için hem şehir merkezine olan uzaklığı hem de barındırdığı hayvan sayısı ve türü bakımından çok geniş bir yelpazeye sahip olmadığından pek tercih edilebilir bir yer değil. Ama Ankara’da olduğunuz süre boyunca eğer kaldığınız yer Sincan- Etimesgut civarlarındaysa pekala güzel vakit geçirebileceğiniz bir park aynı zamanda. Burada yaşıyorsanız  çocuğunuzun park seanslarından birini pekala burada eda edebilirsiniz. Farklı bir Ankara Hafta sonu etkinliği olur. Çocuklarınız hem daha önce görmediği bazı hayvanları yakından görüp tanıma şansını bulabilir, hem oyuncaklarda oynayabilir, enerjilerini atabilirler. Siz de park içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Kamelyaların altında gölgede rüzgar fırıl fırıl eserken piknik yapabilir, çekirdek çitletebilir, termosunuza çay koyup çay içebilirsiniz.
Güzel Ankaramızın güzel parklarından Sincan Evcil Hayvanlar Parkından çektiğim karelerle sizleri baş başa bırakıyorum efendim.
Sincan evcil hayvanlar parkı-koyun
Çeşit çeşit koyunlar hatta kuzulamışlar bile, gidin görün!
Sincan Evcil hayvanlar parkı- geyik
sinc an evcil hayvanlar parkı köğek barınakları
Köpek barınakları…ama sıcaktan dışarı çıkamamışlar!!
Sincan evcil hayvanlar parkı devekuşu
devekuşları..biraz sinirli mi bakıyor sanki??!!
sincan evcil hayvanlar parkı- koşu yapan kızım
Biri koşu yapıyor
Sincan evcil hayvanlar parkı-midilli
Uyarı tabelasında da yazdığı gibi beslemek yasak. Ama itiraf ediyorum önceki park gezilerimizin birinde yanımıza yaklaşan midillilerden birine kesme şeker vermişliğimiz var :((

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir