80 Günde Devr-i Roma Başlıyor!

Geziler Kategorisini İtalya- Roma ile açıyorum efendim! Ancak, İtalya- Roma yazı dizime geçmeden önce ‘’Geziler’’ kategorisinde yazacaklarımın içeriği hakkında biraz bilgi vermek isterim. Google’a  Roma yazdığınızda (ya da gitmeyi planladığınız başka bir yeri) karşınıza turistik olarak gezilip görülecek yerlerin listesini veren yüzlerce blog, internet sayfası vb. çıkacaktır. Bunu artık hepimiz biliyoruz. Bu nedenle, benim gezi yazılarımın içeriğinde gidilip görülecek yerler hakkında vereceğim bilgilere bonus olarak başka yerde bulamayacağınız, vefakar eş, cefakar anne kimliğimle maksimum konforlu bir seyahat için hazırlık aşamasından dönüş aşamasına kadar şahsen uyguladığım metotlar, topladığım bilgiler ve edindiğim tecrübeler hakkında da bilgi vereceğim. Kızımızla yurt içi seyahatlerine kendisi 3 aylıkken, yurt dışı seyahatlerine de 9 aylıkken başladığımızdan,

…aylık bebekle/…yaşında çocukla nereye gidilir, nereye gidilmese daha iyi olur?
Giderken yanına neler almalı, hangi marka ürünler mutlak olarak tavsiye edilir, hangileri edilmez?
Hem sizi hem de çocuklu ailenizi gittiğiniz yerde hangi muhtemel sürprizler bekliyor ve bu sürprizler için gardınızı nasıl alabilirsiniz?
Biz hangi sürprizlerle karşılaştık? Başımıza neler geldi? Bunlarla nasıl baş ettik?
Gibi sorulara yanıt vereceğim. Ben yaptım aman siz yapmayın diyeceğim şeyler de olacağı gibi biz yapamadık aman siz es geçmeyin diyeceğim şeyler de olacak ayrıca.
Bu noktada birşeyi de itiraf etmek isterim: çeşitli nedenlerle farklı ülke ve şehirler görünce insan – yani ben – gördüklerini, öğrendiklerini, kendisine farklı gelen şeyleri, tecrübelerini, başına gelen ilginç olayları vb.  yakın çevresiyle de hevesli hevesli paylaşmak istiyor. Şimdi bu paylaşımları yaparken insan- yani ben – ‘’ Bak bak!! Gezmiş tozmuş teee Avrupalarda Asyalarda da , şimdi de gelmiş bööyle havalı havalı da anlatıyor! ‘’ muamelesine maruz kalmamak adına hem çok hesaplı kitaplı konuşmak zorunda kalıyor, hem de bazı şeyler içinde kalıyor; anlatamıyor. Bu yazıların bir diğer amacı da konuşarak anlatamadıklarımı yazarak anlatmak. E isteyen okur isteyen okumaz, ne şiş yanar ne kebab! Değil mi? 🙂
Roma gezi maceramıza- ve diğer tüm gezi yazılarıma- başlamadan önce sevgili eşimin hakkını baştan teslim etmem gerekiyor ; ortak verdiğimiz kararlar çerçevesinde seyahatlerimizde uçuşlarımızı  ve gideceğimiz yerde kalacağımız yer konusunu özellikle fayda- maliyet açısından planlamak tamamen onun sorumluluğunda. İşin bu büyük ve önemli kısmını o halledince, e bana da diğer ayrıntıları düşünmek kalıyor haliyle.   Yarından itibaren söz konusu ayrıntılarla karşınızdayım efendim. Takipte kalınız!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir